Novinky

Akustický komfort a štýl v modernej kancelárií pomocou PARTHOS

Objavte novú kolekciu NARBUTAS v kategórii akustického nábytku, ktorá odráža súčasné trendy v dizajne kancelárií. PARTHOS je kolekcia štýlových, prenosných a udržateľných akustických stĺpov, ktoré nielen zlepšujú akustiku priestorov, ale aj robia prostredie funkčnejším. Akustické stĺpy sú jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť požadovanú akustickú rovnováhu v rôznych priestoroch a vytvoriť príjemné a efektívne pracovné prostredie. Najlepšie zo všetkého je, že PARTHOS nevyžaduje žiadne špeciálne uchytenie, čo vám dáva viac slobody a flexibility.

Akustický komfort - výzva moderného kancelárie

Architekti a dizajnéri by nemali len rozhodovať o efektívnom plánovaní kancelárskych priestorov a vytváraní moderných interiérov, ale tiež o zabezpečení akustického komfortu. Veľkosť a forma priestorov, ako aj použité materiály a nábytok majú významný vplyv na šírenie zvukových vĺn. Ak je interiér dominoval populárnymi materiálmi, ako je betón, kov alebo sklo, a nie sú dostatočne zastúpené textilné produkty alebo čalúnený nábytok, vznikne pravdepodobne zlá akustika.

Pri tvorbe akustických stĺpov PARTHOS sme sa starostlivo zamysleli nad výberom materiálov, ktoré budú poskytovať dobrú absorpciu zvuku, znížiť ozvenu a zároveň byť udržateľné. Naplnili sme PARTHOS textilnými zvyškami, ktoré majú vynikajúce vlastnosti v absorpcii zvuku. Je pokrytý PET filcom, ktorý tieto vlastnosti ešte viac zlepšuje.

Výhody vyváženej akustiky

Otvorená kancelária je plná rušivých zvukov. Zvuky v prostredí majú rôzne frekvencie – vysoké, stredné a nízke. Vysokofrekvenčné zvuky sú napríklad telefónne hovory, strednofrekvenčné zvuky sú ľudská reč a nízkofrekvenčné zvuky sú zvyčajne spôsobené systémami vykurovania, ventilácie a klimatizácie. Dobrý vyvážený akustický prostredie pomáha eliminovať alebo výrazne redukovať tieto rušivé zvuky. A samozrejme, to výrazne zvyšuje produktivitu zamestnancov a robí pracovný priestor príjemným.

Akustické steny alebo panely sú vynikajúce na tlmenie vysokofrekvenčného a strednofrekvenčného hluku. A vďaka svojej veľkosti a použitým materiálom poskytujú akustické stĺpy PARTHOS vynikajúce tlmenie všetkých troch typov zvuku. Kombinovaním rôznych akustických riešení od NARBUTAS môžete vytvoriť nielen výnimočný akustický komfort, ale aj štýlové a funkčné pracovné prostredie.

Keď príjemná akustika nestačí

Otvorené kancelárie sú už niekoľko rokov populárne a v dôsledku toho bolo vyvinutých mnoho akustických riešení, ktoré nielen absorbuje zvuk, ale majú aj umelecký a charakteristický dizajn. To uľahčuje výber pre dizajnérov a architektov, pretože nemusia obetovať estetiku pre funkciu. Okrem toho, dnešní zákazníci sú veľmi nároční a už nie je dostatočné, aby produkt mal len jednu špecifickú funkciu – chcú multifunkčné položky, ktoré ponúkajú ešte väčšiu flexibilitu a pohodlie.

PARTHOS akustické stĺpy zabezpečujú potrebnú absorpciu zvuku a voľbou rôznych modelov môžete využiť ďalšie funkcionality. Napríklad môžete nabíjať svoje inteligentné zariadenia alebo zavesiť svoje oblečenie a kabelky. S PARTHOS môžete dokonca vytvoriť biofilický dizajn vo vašej kancelárii, aby ste oživili interiér.

Udržateľný dizajn nám pomáha dosahovať naše dlhodobé ciele

Udržateľnosť je jedným z dlhodobých strategických smerov NARBUTASu a PARTHOS je jedným z našich výrobkov, ktorý spĺňa princípy udržateľného dizajnu. Pri výrobe akustických výrobkov sa často používa pena, ale my sme si zámerne vybrali udržateľnejšie riešenie tým, že sme produkt naplnili zvyškami látkového obliečkového materiálu, ktoré vznikajú pri výrobe. Je pokrytý PET vlnou, ktorá vyzerá ako vlna, ale je v skutočnosti vyrobená z plastu a využíva viac ako 50% recyklovaného plastu. Celkovo PARTHOS využíva minimálne 32% recyklovaných materiálov (kov, PET vlákno, textil). Tieto akustické stĺpy sa ľahko demontujú, triedia a recyklujú. Akustické vlastnosti, viac funkcií, štýlový a udržateľný dizajn – to je všetko, čo potrebujete na to, aby sa PARTHOS bezproblémovo zapadol do moderných priestorov pre rokovania a oddych, verejných priestorov a mnoho ďalších.

Viac noviniek