Novinky

NARBUTAS získava ocenenie

Red Dot za vynikajúci dizajn produktu

S hrdosťou vám oznamujeme, že NORTH CAPE executive chair  získala ocenenie Red Dot v prestížnom ocenení Red Dot Award: Product Design 2021. Ocenená stolička bola vytvorená v spolupráci s talianskou dizajnérskou dvojicou dizajnérov Baldanzi & Novelli.

Pri hľadaní dobrého dizajnu a inovácií sa porota Red Dot zameriava na aspekty, ako je estetika, výber materiálov, povrchová úprava, štruktúra, ergonómia a funkčnosť.

Porotcovia rozhodujú ako tím, ktoré výrobky získajú ocenenie. Pracujú prostredníctvom svojich produktových kategórií v troch tímoch, pre proces rozhodovania je charakteristická živá diskusia a hĺbkové odborné diskusie.

„Obvykle je veľmi ľahké povedať, či je to dobrý dizajn alebo nie,“ hovorí Simon Husslein, člen poroty Red Dot a zakladateľ Ateliéru Simon Husslein. Vyvíja výrobky, nábytok, inštalácie a priestorový dizajn. Od roku 2017 je Simon Husslein tiež profesorom interiérovej architektúry na Ženevskej škole umenia a dizajnu (HEAD – Genève).

Podľa generálneho riaditeľa Red Dot, profesora Dr. Petera Zca, porota dostala mnoho príspevkov, ktoré vynikli svojim výnimočným dizajnom a funkčnosťou.

“The winners of the Red Dot Award: Product Design 2021 were particularly impressive this year. The design of their products is excellent, in terms of both the aesthetic and the functionality. It’s not easy to prevail in such a strong field of competitors and to win over our jury. Consequently, I want to congratulate the laureates very sincerely on their success.”

Professor Dr. Peter Zec, founder and CEO of Red Dot

NORTH CAPE executive chair predstavuje exkluzívnu sofistikovanosť a modernú eleganciu. Dizajn bol inšpirovaný toskánskymi vrchmi v zimnej sezóne a vytvoril ho talianske štúdio „Baldanzi & Novelli Designers“. NARBUTAS najskôr predstavil rodinu stoličiek v roku 2017. V minulom roku návrhári rozšírili kolekciu a navrhli nový model pre vedúcich pracovníkov, ktorý získal medzinárodné ocenenie.

NORTH CAPE executive chair

„NORTH CAPE má jemnú líniu s rozhodujúcim a zásadným dizajnom, ktorý klesá v jednej krivke. Rozhodli sme sa rozšíriť rodinu tým, že dáme kreslu pohodlnejší vzhľad bez toho, aby sme zasahovali do pôvodného dizajnu. Nechceli sme tomu dať len výplň. Museli sme vytvoriť niečo veľmi personalizované, “povedal Adriano Baldanzi, člen talianskej dizajnérskej dvojice. „Tu je myšlienka vytvárania vodorovných čiar. Rozdelili sme riadky, akoby boli hudobným rytmom, a vytvorili sme tak znak, ktorý však vynikol svojou jednoduchosťou. “

    O cene Red Dot Design Award

    Aby bolo možné profesionálne zhodnotiť rozmanitosť v oblasti dizajnu, je cena Red Dot Design Award rozdelená do troch disciplín: Red Dot Award: produktový dizajn, Red Dot Award: Brands & Communication Design a Red Dot Award: Design Concept. S viac ako 18 000 prihláškami je cena Red Dot Award jednou z najväčších svetových súťaží dizajnu. V roku 1955 sa prvýkrát zišla porota, aby vyhodnotila najlepšie návrhy tej doby. V 90. rokoch minulého storočia generálny riaditeľ Red Dot profesor Peter Peter Zec vyvinul názov a značku ceny. Od tej doby je vyhľadávané rozlíšenie „Red Dot“ uznávanou medzinárodnou pečaťou vynikajúcej kvality dizajnu. Víťazi cien sú predstavení v ročenkách, múzeách a na internete. Viac informácií je k dispozícii na www.red-dot.de.

    Viac noviniek